Dantų kanalų gydymas

Dantų kanalų gydymas reikalingas, kai kanalo viduje esanti pulpa (dantį maitinančių kraujagyslių ir nervų pluoštas) yra uždegiminė ar infekuota. Uždegimas ar infekcija šaknies kanale gali kilti dėl įvairių priežasčių: gilaus ėduonies, danties įskilimų, traumų ir kt. Jei kilęs uždegimas ar infekcija negydomi, tuomet pradeda dantį skaudėti ar jis gali supūliuoti. Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia aplinkinių audinių uždegimą. Ilgainiui apie infekuotą dantį tirpsta žandikaulio kaulas, formuojasi židinys. Pagrindiniai požymiai, kad reikalingas endodontinis gydymas, yra skausmas, ilgai trunkantis jautrumas karščiui ar šalčiui, jautrumas prisilietimui ir kramtymui, skausmas be priežasties, danties spalvos pakeitimas, dantenų patinimas. Tačiau gali būti atvejų, kai nebūna jokių simptomų.

saknys

Gyd. odontologui nustačius, jog reikalingas endodontinis gydymas,  iš danties kanalų šalinami infekuoti audiniai, kanalai platinami, formuojami ir plombuojami specialiomis plombinėmis medžiagomis. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos. Naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas galima atlikti sėkmingą kanalų gydymą.

Root_Canal_Illustration

Po endodontinio gydymo, reikia kuo greičiau atstatyti danties vainiką(restauracijos tipas parenkamas atsižvelgiant į likusių danties audinių kiekį), nes pilnai neatstatytas dantis yra jautrus lūžiui. Parinkus tinkamą restauraciją, toks dantis funkcionuoja kaip natūralus dantis.

Comments are closed